Terminarz
Statut Klubu

11 września 2008 redakcja

WYNIK NIE BYŁ NAJWAŻNIEJSZY!

Koszykarze Bank BPS Basket Kwidzyn nie dali rady Kotwicy Kołobrzeg przegrywając 67-83. Jednak w tym meczu nie wynik był ważny, a cel. Obydwa zespoły grały dla malutkiej, ciężko chorej Kasi. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na specjalne konto fundacji wydzielone specjalne dla Kasi. Fani Basketu oraz ludzie dobrej woli nie zawiedli i licznie stawili się na spotkanie. 6.160,00 zł to suma zebrana ze wszystkich cegiełek. Darczyńcom dziękujemy!

Spotkanie miało typowy charakter szkoleniowy. Zespoły wystąpiły w najsilniejszych składach. W drużynie gospodarzy zabrakło jedynie rozgrywających: przechodzącego rehabilitację po kontuzji Bartosza Potulskiego oraz Tomasza Wilczewskiego, którego zatrzymały zajęcia na uczelni.  W zespole gości nie wystąpił Brandon Crone. Obydwaj trenerzy rotowali składami, dokonywali częstych zmian, szukali jak najlepszych rozwiązań.  Basket prowadził tylko przez kilka pierwszych minut. W 3 minucie było po trafieniach Ticy, Grimesa i Garnera ze strony Basketu oraz trójce Cielebąka 8-3 dla miejscowych. Przez kilka minut spotkanie było wyrównane.  W 8 minucie kołobrzeżanie doprowadzili do remisu 14-14. Na przerwę schodzili wygrywając 23-16. W kolejnych kwartach goście stopniowo zwiększali przewagę, momentami prowadząc blisko 20 punktami. Po 20 minutach Kotwica wygrywała 46- 34. Po pół godzinie gry przyjezdni wygrywali  65-49.  W ostatniej kwarcie ambitnie grający kwidzynianie nieco zmniejszyli przewagę.  Na 3 minuty przed końcem spotkania było 76-66 dla Kotwicy. Jednak trzy ostatnie minuty należały do gości, którzy wygrali pewnie 83-67. W sobotę obydwa zespoły zagrają spotkanie rewanżowe, jednak bez udziału publiczności.

Bank BPS Basket Kwidzyn - Kotwica Kołobrzeg 67:83 (16:23; 18:23; 15:19; 18:18)

Basket: Davis 5, Lubeck 6; Garner 12; Mazur 7; Puncewicz 3; Dąbrowski 6; Tica 9;

Kowalewski 6; Grimes 13; Mielnik 3; Malczyk 3.

Kotwica: Bręk 3; Barrett 13; Stalmach 11; Naymick 10; Kikowski 9; Cielebąk 11; Mills 11;

Hamilton 9; Przybyszewski 6.

W dzisiejszym spotkaniu Koszykarze Bank BPS Basket Kwidzyn po raz drugi okazali się być gorsi od Kotwicy. W rozegranym sobotę w Kwidzynie meczu górą byli goście z Kołobrzegu, którzy wygrali  84-75.

Bank BPS Basket-Kotwica Kołobrzeg 75-84 (18-13, 18-27, 20-22, 19-24)

Basket: Lubeck 14 (1), Puncewicz 14 (1), Garner 11 (1), Tica 10, Dąbrowski 10, Malczyk 6 (2),

Grimes 6, Davis 2, Mazur 2, Kowalewski 0, Mielnik 0.

Kotwica: Mills 20 (1), Przybyszewski 16 (1), Garrett 14 (3), Bręk 8 (1), Naymick 8 (1),