Nie posiadasz poprawnej wersji formantu ActiveX wymaganego przez strone
Do prawidlowego dzialania strony potrzebujesz Flash Player
Pobierz Flash Player
 
Nie posiadasz poprawnej wersji formantu ActiveX wymaganego przez stronę
Do prawidłowego działania strony potrzebujesz Flash Player 9
Pobierz Flash Player
 
Zawodnicy
Klub
Historia Klubu
Trenerzy
Awans 2006/07
Regulamin serwisu
Linki
Terminarz
Statut Klubu

 

 
 
20 czerwca 2008 redakcja
 
 

WALNE ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI

 
 

W dniu 19.06.2008 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „BASKET” w Kwidzynie. W programie obrad omawiano m.in. sprawozdanie Zarządu z działalności za 2007 rok i sprawozdanie z Komisji Rewizyjnej za 2007 rok.


Na początku obrad Prezes Mirosław Potulski podsumował osiągnięcia drużyny Bank BPS BASKET Kwidzyn w sezonie 2007/2008 oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w sprawne działanie Klubu MTS BASKET, a sponsorom zaś za wsparcie finansowe, bez którego drużyna nie mogłaby istnieć. Na koniec podziękował również trenerom grup młodzieżowych za bardzo dobre wyniki wszystkich drużyn, po czym zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „BASKET” w Kwidzynie.

 

Rezygnacja została przyjęta.

 

Udzielono absolutorium dla Zarządu za 2007 rok dla Prezesa Mirosława Potulskiego, V-ce Prezesa Marka Kamowskiego i Skarbnika Andrzeja Górnikiewicza.


Następnie przeprowadzono wybory uzupełniające do Zarządu MTS BASKET. Zaproponowano osobę Pana Tomasza Chojnowskiego. Kandydatura została przyjęta.

 

Oto aktualny skład Zarządu:

Prezes - Andrzej Górnikiewicz,
V-ce Prezes - Marek Kamowski,
Skarbnik - Tomasz Chojnowski.

Ze względu na wymogi Polskiej Ligi Koszykówki podjęto decyzję powołania do życia Spółki Akcyjnej pod nazwa BASKET Kwidzyn S.A.

 

Grupy młodzieżowe uczestniczące w rozgrywkach POZKosz
MTS BASKET Kwidzyn
Sezon 2007/2008

 

 1. Kadeci `92 – Bogdan Zamośny
  Liga wojewódzka III miejsce
  Finał strefowy II miejsce Gdynia
  Ćwierćfinał Mistrzostw Polski – I miejsce Stargard Szczeciński
  Półfinał Mistrzostw Polski - III miejsce Słupsk (miejsca 9-12 w Mistrzostwach Polski)
 2. Kadeci `93 - Łukasz Król
  Liga wojewódzka – III miejsce
 3. Młodzicy `94 - Łukasz Król
  Liga wojewódzka – VI miejsce
 4. Młodzicy `95 I – Maciej Zimnicki
  Liga wojewódzka – III miejsce
 5. Młodzicy `95 II – Iwona Chodakowska
  Liga wojewódzka IX miejsce
 6. Żaki `96 I - Maciej Zimnicki
  Liga wojewódzka – VII miejsce
 7. Żaki `96 II – Gracjan Galicki
  Liga wojewódzka – VIII miejsce
 8. Żaki `96 III – Maciej Walenczewski
  Liga wojewódzka – X miejsce
 9. Żaki `96 IV – Marcin Kowalewski / Tomasz Wilczewski
  Liga wojewódzka – XI miejsce
 10. Zuchy `97 – Anna Babicka
  Liga wojewódzka I miejsce
 
 
Komentarze
dodany przez: Franek14 24 czerwca 2008 o 09:33
P.S nie siedział*
dodany przez: Franek14 24 czerwca 2008 o 09:33
I bardzo dobrze ,że p.Potulski odszedł bo do klubu trzeba wprowadzić nową świeżość i pomysł na grę, bo jakoś w plk pan Potulski siedział za Karolem na ławce aby go zmobilizować, a to by mu się przydało.
dodany przez: Ruda 22 czerwca 2008 o 22:47
przestańmy sie już spierać..najważniejsze teraz abyśmy MY-kibice w nadchodzącym sezonie jak najlepiej wspierali Basket..bo w końcu o to tu chodzi :)
dodany przez: KibicBASKETU 22 czerwca 2008 o 18:59
Nowy , widzę , że jestes najmądrzejszy na tym forum i świetnie wiesz wszystko o prezesowaniu. Dla przypomnienia napisze Ci , że Pan Potulski sprawował jednocześnie dwie funkcje : Prezesa BPS-u i Naszego BASKETU. Jedna funkcja w Warszawie druga tu w Kwidzynie, Zrezygnował sam bo pewnie nie łatwo było sprawować dwóch bardzo ważnych funkcji jednocześnie robiąc jedno i drugie dobrze. Skoro wiesz , że bardzo łatwo mu było namówić zarząd BPS-u żeby sponsorował Basket, to zostań Prezesem i zasponsoruj Naszą drużynę kwota ok. 1,5 miliona złotych ( przecież takie to proste) Na koniec bez pieniędzy BPS-u myślę ,że nie będzie Basketu w DBE, a decyzji jeszcze nie ma czy BPS będzie naszym sponsorem.( nigdzie nie jest napisane o sponsorze alternatywnym)
P.s.
Abstrahując od altruistycznych somizmatów metafizycznego pietyzmu oczekuje na rychłą ripostę.
Pozdrawiam Prawdziwych Kibiców Basketu
dodany przez: Baslew1 21 czerwca 2008 o 21:31
ty masz nowy chyba jakis problem nudzi ci sie to glupoty piszesz nieznasz sie to sie nieodzywaj bardzo dobrze j napisal popieram
dodany przez: Nowy 21 czerwca 2008 o 18:38
aha i nie mylcie: prezes-sponsor, bo część z Was pewnie ciągle myśli, że BPS to PBS.. przez jakiś czas owszem prezes=sponsor. Tak więc prezes Potulski mógł jedynie dobrze rozporządzać zgromadzonymi funduszami w ostatnim sezonie i podpisywać wszystkie "papierki".. i jeszcze jakby ktoś chciał, to można mu przypisać załatwienie dobrych zawodników, choć część miała wątpliwości, czy faktycznie oni byli dobrzy, czy to Karol zrobił z tego "zlepku" dobrą drużynę. Ale na miłość boską nie piszcie tego, co napisał Baslew1.. "za jego czasuw awansowalismy do ekstraklasy dzieki niemu pozyskalismy sponsora"- a kto był tym sponsorem? bank, którym zarządzał p.Potulski, a później bank spokrewniony z jego bankiem, z resztą z jego pozycji pozyskanie sponsora nie było trudne, więc żadna to wielka zasługa, również zważywszy na to, że to jest wpisane w obowiązki prezesa! i każdemu innemu prezesowi można przypisać tę wielką "zasługę" pozyskania sponsora. Cieszę się mimo wszystko, że był ten pan Potulski i wspomógł Basket, ale tych zasług mogło być więcej..
dodany przez: Nowy 21 czerwca 2008 o 18:14
zauważyłem jedną prawidłowość: "fani" Karola- to "anty fani" p.Potulskiego i na odwrót. Przypisujecie zasługi prezesowi Potulskiemu.. ale, że niby co on konkretnego zrobił? to, że coś się wydarzyło za jego kadencji, nie oznacza, że to on uczynił. Jeszcze raz powtórzę, że według mnie jedyną zasługą p.Potulskiego było zatrudnienie Karola, bo to on dzięki swoim taktykom doprowadził zespół do awansu, do utrzymania w ekstraklasie i mógł doprowadzić do gry w play offach.. co zostało mu przerwane. J- jeśli mój pierwszy wpis jest niekulturalny, to przynajmniej nie tak, jak twój. Równie dobrze i ja mógłbym sypnąć jakimiś wyzwiskami i się cieszyć, że coś wartościowego napisałem. Nie będę dawał żadnej riposty na twoje słowa, bo to po prostu marna prowokacja z twojej strony..
dodany przez: Ruda 21 czerwca 2008 o 17:17
Richmarx to, że mam wiadomości z pierwszej ręki, nie znaczy, że będę je przekazywać dalej. Jeżeli nadejdzie odpowiedni czas, to zarząd na pewno poinformuje o wszystkim kibiców.
dodany przez: Kiles 21 czerwca 2008 o 17:14
Richmarx jak ci się nie podoba to się nie wpisuj! Nikt nikogo tu nie trzyma! The End
dodany przez: Ajron 21 czerwca 2008 o 17:08
J. napisal swietny post i radze przeczytac wszystkim po 3 razy to moze zrozumiecie, potulski przez ostatnie 2 lata odwalil kawal dobrej roboty a wy krytykanci i znawcy basketu pamietacie tylko ostatni miesiac czyli od tego momentu kiedy zwolnil waszego idola i bohatera karola. Boje sie ze po 2 latach tlustych teraz przyjda lata chude choc chcialbym sie mylic...oby nowy zarząd sie sprawdzil...
dodany przez: Richmarx 21 czerwca 2008 o 17:03
Witaj Ruda,proszę napisz co się dzieje w klubie,po zmianie prezesa masz przecież wieści z pierwszej ręki.
dodany przez: Richmarx 21 czerwca 2008 o 16:59
rozwinęła się? a co przez rok się zmieniło?
Nie wiedziałem ,że te przysłowie zostało wymyślone ku mej czci.
tak na przyszłość proszę Kiles wyślij mi maila jak będziesz miał bezpośrednie zapytania do mnie,gdyż na stronie chcę widzieć konkretne,poważne informacje ,a nie frustrackie wpisy..
Weź ściągnij choć połowę pomysłów z Polpaku a Cię ozłocę.Inni kibice penie tez.
dodany przez: Ruda 21 czerwca 2008 o 16:52
Jeżeli strona się komuś nie podoba, to nie musi na nią wchodzić. A strona Polpaku Świecie została zmieniona jakieś dwa miesiące temu- fakt teraz wygląda imponująco, ale wcześniej wcale nie była taka doskonała.
Co do zmiany zarządu to myślę, że nowa władza wprowadzi zmiany, które wyjdą klubowi na dobre. Jest dopiero kilka dni po walnym zgromadzeniu, a wszyscy chcieliby mieć już ustalony skład..dajcie zarządowi trochę czasu.
dodany przez: Kiles 21 czerwca 2008 o 16:47
Richmarx bardzo rzadko wyrażam swoje zdanie aby zapobiec ripoście ze strony takich osób jak ty! "Mowa jest srebrem, a złoto milczeniem!" Tyle o tobie. Polpak zmienił stronę dopiero w poprzednim sezonie, przedtem siedzieli pod urzędem miasta, widocznie za późno ktoś się u nich obudził. Nasza strona rozwinęła się za prezesa M.P.
dodany przez: Richmarx 21 czerwca 2008 o 16:36
sezon ogórkowy trwa..,kluby podpisują kontrakty,a my..coś robimy..
Tu wygraża sie tylko banami(jak na forum klasy podstawowej..),zero konkretów,newsów i tylko kilku kibiców użerających sie z moderatorem.
Jak nasza strona była :"na wakacjach" pozwiedzałem strony www innych klubów i z przykrością stwierdzam,że nasza jest daleko w tyle..tak hen hen.. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie szczególnie strona Polpaku,jak oni przez rok poszli do przodu,Panowie moderatorzy zamiast wymachiwać banami weźcie sie do roboty,by z przyjemnością sie tu wchodziło.

Co do zmiany prezesa,może się okazać,że wymienił stryjek siekierke na...
Skoro moderator ma tyle informacji to dlaczego nie informuje na stronie?Oj śmieszne rzeczy dzieja się w klubie...

Pozdrawiam normalnych niezakompleksionych kibiców i antykibiców Basketu.
dodany przez: J 21 czerwca 2008 o 16:27
Nikt prezesa Potulskiego nie odsunął. Na każdego przychodzi czas. Dzieje się tak, gdy komuś zabraknie pomysłów i sił. Nie zdajecie sobie nawet sprawy ile kosztuje nerwów, prywatnego czasu i niekiedy pewnie pieniędzy na prowadzenie poważnego klubu, tym bardziej z innego miasta.
Pan Potulski przejął klub po totalnym blamażu w meczach z CKS Czeladź. Zastąpił na stanowisku równie zasłużonego pana Pukarowskiego, dzięki któremu klub funkcjonował. Przyszedł z nowymi pomysłami, zapałem, energią. Pościągał dobrych, klasowych zawodników. Efektywnie i efektownie wykorzystywał pieniądze. Chciał by koszykówka popularnością przegoniła piłkę ręczną. Udało mu się, co jak na dłoni widać po ilościach kibiców i drużyn młodzieżowych. To on organizował spotkania dla kibiców oraz wspierał wyjazdy, których ze względu na tak "wielkie" zaangażowanie kibiców pokroju "Nowy", było tak niewiele. Krytykować potraficie, działać już nie. To prezes Potulski nie bał się podejmować stanowczych decyzji, gdy sytuacja tego wymagała - zwolnienie Ziemnickiego, potem Dasia, a ostatecznie zatrudnienie człowieka, do którego przylegała (do poprzedniego sezonu) metka ofiary, która nie potrafi zapanować nad boiskową sytuacją - Karola. Przypominam, że z Zastalem wygrywaliśmy w finale dopiero wtedy, gdy prezes Potulski zasiadał na ławce, a trener Karol czuł jego oddech na swoich plecach i dopiero wtedy zaczynał kreatywnie myśleć. Ale widzę, że o tym już nie pamiętacie, nie chcecie pamiętać, albo nie macie zielonego pojęcia o tym co się działo przed grą w Ekstraklasie.
Pewnie w jakimś sensie jest osobą kontrowersyjną, ale to nie oznacza że można na nim wieszać psy, pomawiać, czy też obrażać. A ten kto postępuje w ten sposób nie powinien nazywać siebie kibicem. Zanim kogoś się oceni trzeba brać pod uwagę całokształt, a nie jego część. Dlatego nadal podtrzymuje swoją opinię nt. watahy baranów i maluczkich polaczków, którym żółć wylewa się z gardeł, a gula skacze, że ktoś coś osiągnął, ktoś coś znaczy. To się również tyczy odnośnie Bartka, który niczym sobie nie zasłużył na takie komentarze, a wręcz przeciwnie.
To jest dobry moment na zmiany, potrzebne są nowe pomysły, nowe podejście, nowa energia. Pan Potulski wypełnił swoją misję wzorowo i postanowił odejść. Dziękujemy! A nowym władzom POWODZENIA!
Pozdrawiam,
J.
dodany przez: Kiles 21 czerwca 2008 o 16:22
Nowy po części masz może rację ale tylko po części. Ban dotyczy dzieci, które z nudów wypisują bzdury, bo chcą być zauważone i dodać oliwy do ognia. Nie jestem za banowaniem ludzi, którzy mają własne poglądy i wyrażają je w kulturalny sposób. Jak zauważyłeś nie wypowiadam się na wiele tematów chociaż mam większą wiedzę od ciebie i dzielę się nią tylko z osobami, które wiedzą o czym mówię a takich tu na stronie niestety nie ma.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku, bo nie ważne jest co było, ważne jest co będzie!
dodany przez: Baslew1 21 czerwca 2008 o 14:17
Potulski byl dobrym prezesem jak ktos twierdzi inaczej to sie niezna i tyle to za jego czasuw awansowalismy do ekstraklasy dzieki niemu pozyskalismy sponsora i klub byl dobrze ulozony jak na beniaminka oczywiscie jedyna wpadka to byla ze zwolnieniem Karola ale to jego swiete prawo jako prezesa ze moze zmieniac trenerw tyle pozdro dla prawdziwych kibicow basketu basket ogien !!!!!
dodany przez: Baslew1 21 czerwca 2008 o 14:16
Potulski byl dobrym prezesem jak ktos twierdzi inaczej to sie niezna i tyle to za jego czasuw awansowalismy do ekstraklasy dzieki niemu pozyskalismy sponsora i klub byl dobrze ulozony jak na beniaminka oczywiscie jedyna wpadka to byla ze zwolnieniem Karola ale to jego swiete prawo jako prezesa ze moze zmieniac trenerw tyle pozdro dla prawdziwych kibicow basketu basket ogien !!!!!
dodany przez: Nowy 21 czerwca 2008 o 13:59
tak czytałem UWAŻNIE. Ale coś musiało go do tej decyzji zmusić. Że "go odsunęli"- w sensie, że zarząd podpisał się pod jego decyzją, musieli to zaakceptować.
dodany przez: Nowy 21 czerwca 2008 o 13:57
kłóciłbym się, że zasługą prezesa było utrzymanie w ekstraklasie i awans do niej. To zasługa Karola. Jedyną według mnie zasługą p.Potulskiego było wybranie Mariusza Karola na trenera. Za to mu chwała.
dodany przez: BaD EggS 21 czerwca 2008 o 13:56
Nowy
Czytałeś uważnie…: "zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „BASKET” w Kwidzynie" …to znaczy że sam odszedł..a nie że ktoś go odsunął…
dodany przez: BaD EggS 21 czerwca 2008 o 13:51
Za rządów odchodzącego Prezesa:
a) awansowaliśmy do ekstraklasy (i to z pierwszego miejsca)
b) pierwszy sezon w ekstraklasie został zakończony utrzymaniem (i to już po sezonie zasadniczym)
Zakładane przez Zarząd Basketu cele zostały osiągnięte (co wcześniej nie udawało się mimo starań licznych..) Jeśli ktoś nie zauważył, to jest w tym bardzo duża zasługa Prezesa Potulskiego (choć na pewno nie tylko jego).
PS 1 Gratuluję nowemu skarbnikowi ;)
PS 2 To nie jest tekst sponsorowany ;)
Pozdrawiam J.; Kamyka; Rudą; człowieka od kart i kibiców Basketu
dodany przez: Nowy 21 czerwca 2008 o 13:43
ludzie przypomnijcie sobie jak najeżdżaliście na p.Potulskiego, kiedy zwolnił Karola.. a teraz wielki odszedł nam bohater.. śmieszni jesteście. Sięgnijcie pamięcią do marca..
J- taki tekst to w każdej sytuacji i każdemu możesz napisać, mocno się nie wysiliłeś. Wiązanka prosto z gimnazjum. Może i pan ex prezes dużo zrobił dla Basketu, ale mógł postarać się o to, żeby na koniec opinia o nim była lepsza. To jemu zawdzięczamy m.in. "udane" pre play offy.. czy nikt nie pamięta o p.Zyskowskim, którego powołał na trenera? Mówił później, że nie znał trenerskiej przeszłości ów pana.. to chyba coś nie tak, że wybrał trenera bez patrzenia na jego "doświadczenia"? Nie wiem jak było z pieniędzmi, które przeznaczał na budowę zespołu, dlatego w tej kwestii nie będę się wypowiadał. A co do syna p.Potulskiego, to też wieszaliście na nim psy cały sezon. I o co Wam teraz chodzi? Powariowaliście ludzie. Czy prezes był naprawdę taki idealny? Gdyby był idealny, to pewnie na swoim stanowisku pobyłby jeszcze kilka lat. Ktoś NIE BEZ POWODU chciał jego odsunięcia z jego posady.. No chyba, że panu Mirosławowi znudziło się bycie prezesem.. Coś się Wam pomyliło po komentarzu pana "J", który nastawił Was ZA Potulskim i PRZECIW jakimkolwiek złym opiniom na niego. Kiles- możesz mi dać bana, jak to ma Tobie ulżyć. Wiem jaka to przyjemność banować użytkowników :)

Wierzę, że Pan Górnikiewicz wzniesie Basket wysoko, że wypromuje koszykówkę w naszym mieście, że znajdzie odpowiedniego sponsora(bo jak teraz jest ze sponsorem? nie zmienił się?), no i najważniejsze- znajdzie dobrego trenera i nie pozwoli na straty w zawodnikach, bo to, że Courtney przeszedł do Polpharmy, to trochę dziwna sprawa. Był z nami od początku. Był motorem napędzającym grę w naszym zespole..

Jeszcze raz wszystkiego dobrego nowemu zarządowi. Powodzenia
dodany przez: Kiles 21 czerwca 2008 o 01:08
KAMYK POZYTYWNY kibic Basketu :-) Kto będzie wieszał psy ma bana, to mogę obiecać! Dyskusja jest bardzo wskazana ale na konstruktywne tematy!
dodany przez: KAMYK 20 czerwca 2008 o 20:40
A ja żałuję że Prezes Potulski odszedł, ponieważ zrobił dużo dobrego dla Kwidzyńskiej koszykówki. Mam nadzieję że Pan Andrzej równie dobrze będzie prowadził klub a być może lepiej czas pokarze. Pozdrawiam wszystkich kibiców Basketu :)
dodany przez: Ruda 20 czerwca 2008 o 18:13
w 100 procentach zgadzam się ze zdaniem J. Większość ludzi piszących komentarze wypowiada się nie znając sytuacji wewnętrznej w klubie ( nie mówię, że ja ją znam, bo tak nie jest), ale wypadałoby chociaż przez chwilę zastanowić się nad tym co piszecie,a czasem nawet ugryźć się w język i zostawić to zdanie dla siebie.
Przy okazji chciałabym pogratulować nowemu zarządowi i życzyć powodzenia w nadchodzącym sezonie :)
Pozdrawiam
dodany przez: J 20 czerwca 2008 o 17:12
Wszyscy krytycy jesteście watahą baranów i debili. Każdemu z was chętnie to powiem w 4 oczy. Zanim coś napiszecie głęboko się zastanówcie, ale tak naprawdę głęboko, tak jak jeszcze nigdy, jak nigdy w szkole (o ile do jakiejkolwiek uczęszczaliście), jak nigdy w domu. Zastanówcie się, gdzie byśmy byli teraz, gdyby takie "mózgi" jak Wy rządziły klubem. Spójrzcie w swoją metrykę (tzn. odkryjcie swoją datę urodzenia) - jestem młody, głupi dlatego tak piszę i myślę, tudzież jestem stary, głupi i zgorzkniały. Zastanówcie się co w życiu osiągnęliście, dokąd zmierzacie, a następnie przełknijcie tą polską żółć, która w Was aż kipi.
Pozdrawiam,
J.
dodany przez: Kiles 20 czerwca 2008 o 16:23
Trzymajcie nerwy na wodzy! Prezes się zmienił ale nie Regulamin Serwisu! Posypią się bany!
dodany przez: Koper7 20 czerwca 2008 o 16:01
racja !!! syna tez pan bierz bo sie na plk nie nadaje !!! :P
dodany przez: Nowy 20 czerwca 2008 o 16:00
yeaah! na to czekałem! :D panie potulski zabierz pan ze sobą syna :)
 
Dodaj komentarz:
Twój komentarz zostanie wyemitowany
po zatwierdzeniu jego tresci przez moderatora.


Aby dodawać komentarze, musisz się zalogować.

 

 

  Junior II Liga - 1 kolejka  
 
VS
 
 
Z kim AS Mrągowo
Wynik 82-45
Data 17.10.2013
Gdzie Kwidzyn
 
 
statystyki podsumowanie
 
  Walka o II Liga - 2 kolejka  
 
VS
 
 
Z kim Uks Bryza Kolbudy
Gdzie Kwidzyn
Data 20.10.2013
Godzina 17:00