Statut Klubu

I Liga

22 grudnia 2007 redakcja

W MECZU BENIAMINKÓW LEPSZY BANK BPS BASKET

W meczu beniaminków Dominet Bank Ekstraligi Bank BPS Basket Kwidzyn pokonał Górnika Wałbrzych 74-61. W meczu nie wystąpił  wcześniej zapowiadany Erick Barkley. Zawodnik dostanie szansę pokazania się w kolejnym spotkaniu z Polonią w Warszawie.

BANK BPS BASKET-GÓRNIK 74-61 ( 25-16, 18-22, 14-6, 17-17)

BANK BPS BASKET: Eldridge 11, King 14 ( 1), Żurawski 11, Mazur 0, Dąbrowski 5 (1), Tuljković 11 (1), Andrzejewski 12, Ansley 10, Potulski 0.

PO MECZU POWIEDZIELI:

Mariusz Karol ( trener Bank BPS Basket)

Tak jak powiedział trener Górnika, to zwycięstwo było dla nas konieczne. Tegoroczna liga jest bardzo wyrównana, a tabela bardzo płaska. My z czterema wygranymi mamy bardzo małą stratę do czwartego miejsca. W tym meczu byliśmy lepsi chyba we wszystkich elementach gry co pokazują statystyki. Te zwycięstwo mnie bardzo cieszy. Górnik jest dość trudnym, bardzo niewdzięcznym rywalem, bo ma wielu zawodników, przeciw którym tak naprawdę nie do końca wiadomo jaki rodzaj obrony zastosować. Wszystkim kibicom koszykówki nie tylko w Kwidzynie życzę Wesołych Świąt.

Radosław Czerniak ( trener Górnik Wałbrzych)

Gratuluje wygranej. Było ono drużynie gospodarzy bardzo potrzebne. Bardzo słabo spisujemy się na wyjazdach i to się potwierdziło w Kwidzynie. Dlatego będziemy szukać zwycięstw przede wszystkim na własnym parkiecie. W dzisiejszym spotkaniu o końcowym wyniku zaważyła przede wszystkim trzecia kwarta, którą przegraliśmy 14:6, właściwie nie podejmując walki. I o to mam największe pretensje do wszystkich zawodników. Taka sytuacja występuje już nie pierwszy raz i szczerze mówiąc mam już trochę dość namawiania zawodników do determinacji i walki na boisku

Marcin Kowalski ( Górnik)

Uważam podobnie jak trener. Przeważyła zbyt duża liczba strat ora bardzo słaba w naszym wykonaniu trzecia kwarta.  Popełniliśmy zbyt dużo strat. Przegraliśmy też walkę o zbiórki w ataku i to było kluczowe

Tomasz Andrzejewski ( Bank BPS Basket)

W zasadzie trener powiedział wszystko. Bardzo chcieliśmy wygrać, aby mieć spokojne Święta. To się udało się, dlatego bardzo się cieszymy. Chciałbym  w imieniu zespołu podziękować kibicom z doping. Wszystkim sympatykom naszej drużyny chciałbym złożyć życzenia Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Liczymy na wasz doping w dalszym ciągu, w Nowym Roku.