Statut Klubu

7 stycznia 2013 redakcja

Dwa Oblicza

W miniony weekend Basket Kwidzyn  rozegrał dwa spotkania wyjazdowe.

Pierwszym z nich był zaległy mecz w Gdańsku, który miał odbyć się tuż przed świętami.
Starania obu drużyn o przełożenie go , okazały się owocne.

Komu wyszło to na lepsze?

Basket od początku grał ospale, tłumaczyć to może  fakt , że mecz rozpoczął się dopiero o godzinie 21. Dla gospodarzy nie było to nic nowego ponieważ codziennie trenowali o tej porze.
Pierwsza kwarta po wielu stratach wynikających z prostych błędów naszych zawodników zakończyła się wynikiem 30:17 dla AWF.
Na około 5 minut przed końcem pierwszej połowy Basket przegrywał już różnicą 20 punktów. Udany fragment zaliczył Kamil Korzec , który trzy krotnie trafił za 3punkty.
Tym samym do szatni nasi zawodnicy schodzili przegrywając , patrząc na ich grę, "zaledwie" 11 punktami.
Drugą połowę rozpoczęli podobnie jak pierwszą, proste straty, nie wymuszone błędy.
Wynik kwarty 16:4 dla gospodarzy.
W czwartej kwarcie wynik próbował ratować Karol Koper (18 punktów), jednak ostatecznie Basket przegrał kwartę 21:20 , a całe spotkanie 80:56.

W niedziele natomiast Basket Kwidzyn udał się na mecz do Starogardu Gdańskiego.
Wzmocnieni już nieobecnym w piątek  Łukaszem Barskim.  Zawieszony był on za
 przekroczenie limitu fauli technicznych.
Zapowiadało się niezwykle ciekawie ponieważ w Kwidzynie , Basket uległ przeciwnikowi zaledwie 2 punktami.
W pierwszym spotkaniu z Użlilisem nieobecny z powodu kontuzji był
Tomasz Wilczewski(30pkt) , który tego popołudnia ponownie  przypomniał o swojej obecności, pokazując młodszym kolegom z jakim zaangażowanie należy bronić, jeśli chce się wygrać z teoretycznie lepszym przeciwnikiem. Drużyna wzajemnie się dopełnia i łatała po sobie "dziury" czy to w obronie , czy w ataku.
 Gra w porównaniu z Piątkiem odmieniła się o 180 stopni.
Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim wynikiem 31:30 dla gospodarzy , więc dość licznie obecni kibice nie mieli na co narzekać.
Od połowy trzeciej kwarty Basket zdobył prowadzenie , którego nie oddał już do końca spotkania.
Świetne zawody rozegrał Karol Koper , który zdobył 25 punktów oraz rozdał 10 asyst.
Udany mecz zaliczyli również Łukasz Barski (14pkt) oraz Mariusz Konopatzki (najmłodszy w drużynie, 12pkt). Na pochwałe w drużynie gości zasługuję Syldatk Daniel zdobywca 37 punktów.

Dzięki zwycięstwu w Starogardzie Basket zajmuje 3 miejsce w tabeli jednak ma już tylko czysto teoretyczne szanse na grze w finale A.

Mecze finale B prawdopodobnie będą równie emocjonujące jak te dotychczas,  dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania.

Ostatnia kolejka pierwszej rundy już w niedziele 13 stycznia o godzinie 17:00.