Statut Klubu

7 grudnia 2012 redakcja

Niespodzianka w Sopocie.

Juniorzy Starsi Basketu Kwidzyn  w wyjazdowym spotkaniu w Sopocie pokonali tamtejszy Trefl.
Pierwsza kwarta potoczyła się po myśli naszych  19/18 latków i skończyła się wynikiem 13:21 dla gości. W kwarcie drugiej gospodarze pobudzili się do gry , nie do zatrzymania był grający w ekstraklasie David Brembly (36pkt). Całe pierwsza połowa była bardzo nerwowa , sędziowie próbowali sobie z tym poradzić rozdając faule techniczne i sportowe. Kulminacja nastąpiła na początku trzeciej kwarty, w której to 2 faule techniczne otrzymał trener Basketu i musiał opuścić sale.
Zdezorientowani zawodnicy z Kwidzyna sami zarządzili więc sobie „czas” i wzajemnie się mobilizowali. Wpłynęło to bardzo pozytywnie na ich grę , mimo braku trenera i 8pkt przewagi przeciwnika w połowie trzeciej kwarty grali jak równy z równym.
Do ostatniej minuty mecz odbywał się punkt za punkt ze wskazaniem na Sopot.
Jednak w ostatniej minucie to Kwidzyn po agresywnej obronie i  przechwycie objął czteropunktowe prowadzenie. Dzięki dwóm celnym osobistym Karola Kopra(22pkt) , który otrzymał je za faul niesportowy przeciwnika. Na 30 sekund przed końcem Sopot trafił trafił trójkę , a na tablicy widniał wynik 71:70 dla Basketu. Basket z trudem wyprowadził piłkę i odpowiedział również rzutem, jednak nie celnym.  Gracze Sopotu mieli więc „piłkę meczową” i  16 sekund na jej rozegranie. Na 1.3 sekundy do końca przy minięciu Sopocian świetnym faulem taktycznym popisał się Adrian Czepe.
Rzut ostatniej szansy próbował oddać David Brembly , który jednak nie znalazł wolnego miejsca na boisku aby to zrobić.

Basket Kwidzyn 71 :70 Trefl Sopot

Rewanż w Kwidzynie już 18 grudnia , jeśli nasi juniorzy zwyciężą będą już pewni  udziału w półfinale mistrzostw Polski.