Nie posiadasz poprawnej wersji formantu ActiveX wymaganego przez strone
Do prawidlowego dzialania strony potrzebujesz Flash Player
Pobierz Flash Player
 
Nie posiadasz poprawnej wersji formantu ActiveX wymaganego przez stronę
Do prawidłowego działania strony potrzebujesz Flash Player 9
Pobierz Flash Player
 
Zawodnicy
Klub
Historia Klubu
Trenerzy
Awans 2006/07
Regulamin serwisu
Linki
Terminarz
Statut Klubu

 

 
 
10 stycznia 2010 redakcja
 
 

ODMIENIONY BASKET WYGRYWA

 
 

MTS Basket Kwidzyn w bardzo dobrym stylu pokonał Tur Bielsk Podlaski 77:59. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Basketu, który po dwóch minutach gry prowadził już sześcioma punktami (8:2). Gdy wydawało się, że będziemy już tylko powiększać przewagę, punktować zaczęli  goście zdobywając osiem punktów z rzędu. W piątej minucie Tur wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (8:10). Przez kolejne pięć minut toczyła się wyrównana walka ze wskazaniem na Basket, który po dziesięciu minutach prowadził 19:14

 

Druga odsłona wyglądała podobnie do pierwszej. Basket prowadził przez pierwsze pięć minut, aby w połowie kwarty stracić zaliczkę z pierwszej odsłony. Goście wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do końcowej syreny drugiej kwarty. Wynik do szatni ustalił Marcin Kowalewski, który na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy zdobył trzy punkty niwelując stratę do dwóch punktów.

 

Trzecia odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenie Basketu i po dwóch minutach gospodarze ponownie objęli prowadzenie. W trzeciej minucie na tablicy widniał remis 35:35, a zawodnicy obu drużyn przez trzy minuty nie potrafili zdobyć punktów. Impas przerwał bardzo dobrze dysponowany Tomasz Wilczewski zdobywając trzy punkty w akcji dwa plus jeden. Po trzydziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 47:41.

 

Czwarta kwarta była kluczowa dla wyniku całego spotkania. Basket szybko odskoczył na 10 pkt. i nie pozwalał zniwelować przewagi. Na trzy i pół minuty przed końcową syreną goście stanęli, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Basketu rzucając 10 pkt. z rzędu. Wynik spotkania na pięć sekund przed końcową syreną rzutem, za 3 pkt. ustalił, Kamil Zakrzewski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 77:59.

 

Wydawałoby się, iż po odejściu trenera i trzech podstawowych zawodników Basket będzie walczył w dole tabeli. Nic bardziej mylnego. W grze zauważalne były postępy. Zespół pokazał charakter, a składne akcje często nagradzane były oklaskami zgromadzonych na hali kibiców. Przed nami kolejny mecz z liderem tabeli. Porażka wkalkulowana jest w terminarz, jednak miejmy nadzieję, iż kwidzyńscy zawodnicy nie oddadzą punktów zbyt łatwo.

 

 

MTS Basket Kwidzyn - Tur Bielsk Podlaski  77-59 (20:14, 17:14, 20:19, 14:18)

 

MTS Basket: K. Kazimierski 0; M. Bieg 13 (1); M. Drewa 4; D. Cywinśki 2; T. Wilczewski 20 (2); 

                     M. Kowalewski 25 (4), K. Mielnik 3 (1); P. Krupa 0; J. Drewa 10 (1)

 

Tur Bielsk Podlaski: M. Monach 15 (1); A. Weres 9; G. Taranta 0; P. Poźniak 2; A. Bet 1;

                   Ł. Kiluk 6 (2); Jóźwiuk 2; K. Rudak 0; M. Wysocki 2; K. Zakrzewski 22 (4);

                   A. Ćwikowski 0

 
 
Komentarze
 
Dodaj komentarz:
Twój komentarz zostanie wyemitowany
po zatwierdzeniu jego tresci przez moderatora.


Aby dodawać komentarze, musisz się zalogować.

 

 

  Junior II Liga - 1 kolejka  
 
VS
 
 
Z kim AS Mrągowo
Wynik 82-45
Data 17.10.2013
Gdzie Kwidzyn
 
 
statystyki podsumowanie
 
  Walka o II Liga - 2 kolejka  
 
VS
 
 
Z kim Uks Bryza Kolbudy
Gdzie Kwidzyn
Data 20.10.2013
Godzina 17:00