Terminarz
Statut Klubu

15 grudnia 2009 redakcja

KORSARZ NA KOLANACH

Basket dzięki konsekwencji od samego początku spotkania bez problemów ograł zespół Korsarza Gdańsk 85:47. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia i po pięciu minutach Basket prowadził już 10 punktami pozwalając gościom rzucić tylko jeden. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:8.

W drugiej odsłonie zawodnicy Basketu Kwidzyn znokautowali rywali wygrywając 29:11 i do szatni schodziliśmy z 28 punktową zaliczką przed kolejną częścią gry.

Trzecia kwarta okazała się najbardziej wyrównana, jednak nie pozwoliliśmy na odrabienie strat wygrywając tę część 14:12.

Ostatnie 10 minut zaskoczyło przyjezdnych rozmiarami porażki. Zaczął punktować Krzysztof Mielnik, który w ostatniej części zdobył 10 punktów rzucając z każdej pozycji. Przed jeszcze większym pogromem, gości uchroniła chwila niekoncentracji Basketu, kiedy to po kilku nieskutecznych akcjach punktowali przyjezdni zmniejszając rozmiary porażki do 38 punktów.

MTS Basket Kwidzyn - Korsarz Gdańsk 85-47 (18:8, 29:11, 14:12, 24:16)

MTS Basket: M. Bieg 11; A. Mrozik 12 (2); M. Drewa 0; D. Cywinśki 11; J. Drozd 8; T. Wilczewski 1;

M. Kowalewski 18 (4), K. Mielnik 10 (2); S. Grzesiński 14

Korsarz:  P. Samujło 2, T. Grochowski 5 (1), M. Chudy 5 (1), K. Żebrowski 2, K. Bielak 14,

M. Śmierzchalski 4, S. Janiewski 1, R. Milewski 1, M. Ziębiński 3 (1), K. Miecznikowski 6 (1),