Terminarz
Statut Klubu

7 grudnia 2009 redakcja

CZWARTA PORAŻKA Z RZĘDU

MTS Basket w jedenastej kolejce drugiej ligi grupy A uległ Harmattanowi Gniewkowo 65:69. Była to czwarta porażka z rzędu. Od poczatku spotkania goście sukcesywnie powiększali przewagę, a ich zespole punktowało praktycznie tylko dwóch zawodników: nie pilnowany Radosław Plebanek 15 pkt., oraz Roman Małecki 7 pkt. zdobywając w sumie 22 pkt. z 24 zdobytych. Po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 18:24.

Druga odsłona rozpoczęła się od pogoni Basketu, która przyniosła efekty w trzeciej minucie, kiedy to koszykarze z Kwidzyna wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu 25:24. Trener gości poprosił o czas. Po wznowieniu Florczak zdobył trzy punkty i Harmattan ponownie wyszedł na prowadzenie. Do końca tej części gry toczyła się walka kosz za kosz, a wynik do szatni dwoma celnymi rzutami wolnymi ustalił Marcin Kowalewski 36:35.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Basketu, który po czterech minutach prowadził już 10 punktami 48:38. Było to największe prowadzenie w tym spotkaniu. Trener gości ponownie poprosił o czas, który szybko przyniósł spodziewane efekty. Po pięciu punktach z rzędu Glabasa i rzutach wolnych Plebanka Harmattan zniwelował stratę do czterech punktów. Po kilku skutecznych akcjach gości trzecia kwarta zakończyła się remisem 54:54.

Ostatnia odsłona do ostatnich sekund toczyła się kosz za kosz. W tej części prowadzenie zmieniało się czterokrotnie a na tablicy sześciokrotnie widniał remis. Decydującym momentem spotkania okazała się nieskuteczna akcja na minutę przed końcem meczu, kiedy po zbiórce punkty zdobył Małecki (65:67). Kolejna akcja zakończyła się stratą i po piątym faulu Marcina Kowalewskiego, Glabas wykorzystał jeden rzut wolny. Basket wyprowadzał ostatnią akcję w tym spotkaniu, niestety nieskuteczną i po faulu Grzesińskiego Derkowski rzucając jeden rzut wolny ustalił wynik spotkania (65:69).

MTS Basket Kwidzyn - Harmattan Gniewkowo 65:69 (18:24; 18:11; 18:19; 11:15)

MTS Basket: M. Bieg 6; A. Mrozik 13 (3); M. Drewa 0; D. Cywinśki 0; J. Drozd 0; T. Wilczewski 0;

M. Kowalewski 20 (3), K. Mielnik 2; S. Grzesiński 20 (2), B. Konare 4

Harmattan:  O. Szyttenholm 8 (2); W. Glabas 6 (1); R. Plebanek 25 (2); B. Florczak 5 (1);

D. Szałkiewicz 0; P. Derkowski 1; W. Pagacz 4; P. Pomieciński 3 (1); P. WIśniewski 2;