Terminarz
Statut Klubu

24 marca 2009 redakcja

BANK BPS BASKET-CZARNI 1-1

Drużyna Banku BPS Basket Kwidzyn jest jedyną ekipą, która wyrównała stan rywalizacji w pre play off. Zespół z Kwidzyna pokonał na własnym parkiecie w drugim meczu Czarnych Słupsk 89:70. Rywalizacja Czarnych Słupsk z BPS Bankiem Kwidzyn to najciekawsza para w fazie pre play off. Obydwie drużyny prowadzą szkoleniowcy ze Słowenii, Czarnych debiutant w PLK Gasper Okorn, a Bank Kwidzyn pięciokrotny mistrz Polski Andrej Urlep.

Mecz od początku toczył się pod dyktando niesamowicie zmotywowanych i zdeterminowanych koszykarzy z Kwidzyna. Basket zaczął od skutecznego rzutu Dąbrowskiego zza linii 6,25 metra. Na to szybko odpowiedział podobnym trafieniem Paweł Malesa. Potem słupszczanie dwukrotnie skontrowali i po 2 minutach wygrywali 7-3.  Kwidzynianie na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu 8-7 wyszli w trzeciej minucie tej kwarty po trafieniu Vladimira Ticy. Od tego momentu do końca pierwszej kwarty mecz toczył się na zasadzie kosz za kosz. Dużo dobrego wniosło w drużynie Basketu wejście na parkiet Radosława Hyżego, który stał się motorem napędowym akcji miejscowych. Zupełnie z Hyżym nie potrafił sobie poradzić Chris Booker. Kwidzynianie zaczęli lepiej bronić, bardzo szybko rozgrywali także piłkę w ataku. Jedyną słaba stroną miejscowych były rzuty wolne. W pierwszej kwarcie trafili ledwie dwa z sześciu.

W drugiej kwarcie miejscowi nadal byli w gazie. Niestety szybko faulowali. W drugiej kwarcie w ciągu dwóch minut gospodarze mieli na koncie piec przewinień w tym dwa niesportowe. Częste gwizdki sędziów i kontrowersyjne decyzje nie zrażały jednak koszykarzy Basketu. W 3 minucie gospodarze ponownie wyszli, na prowadzenie, a po kolejnych ośmiu punktach Toniego Weedena wygrywali w 17 minucie dziesięcioma punktami 41-31. Po 20 minutach podopieczni Andreja Urlepa prowadzili 41-33. Słaba stroną Basketu były nadal rzuty wolne, trafione cztery na jedenaście oraz zbyt duża ilość fauli.

Na początku trzeciej kwarty goście uporządkowali grę. Potrzeba było na to aż dwa czasy, które wziął w ciągu pierwszych dwóch minut trzeciej odsłony szkoleniowiec Czarnych Gasper Okorn. Wystarczyła minuta, aby przyjezdni zniwelowali przewagę Basketu do 43-39.  Następne minuty należały do gospodarzy. Po kolejnych czterech minutach koszykarze Bank BPS Basket prowadzili 57:43. Nieporozumienia w obronie, rzuty z nieprzygotowanych pozycji pokazywały, że Czarni niegraną tego, co pokazywali w ostatnich ośmiu zwycięskich meczach.  Zresztą przez większość meczu grali zbyt zdekoncentrowani. W 26 minucie goście mieli na mieli już 16 strat, przy 5 gospodarzy, pod koniec trzeciej kwarty ten bilans wyglądał 19:7. Po pół godzinie gry miejscowi prowadzili 68-53. Umiejętnie kontrolując tempo w czwartej odsłonie i wykorzystując kolejne błędy gości Basket wygrał pewnie 89-70.

Decydujący o awansie do ćwierćfinału mecz odbędzie się 27 marca w Słupsku.

Bank BPS Basket - Czarni 89-70 ( 20-22, 23-17, 25-14, 21-17)

Bank BPS Basket:  Weeden 18 ( 2), Tica 15 (1), Wallace 11 ( 1), Garner 10 (1), Hawkins 10 ( 2),

Hyży 10, Kuebler 6 (1), Dąbrowski 5 (1), Kowalewski 2, Mróz 2, Lubeck 0.

Czarni: Booker 12 ( 1), Bennett 12 (1), Bakić 12 (2), Burks 9, Malesa 7 91), Leończyk 6, Sroka 5,

Barlett 4, Dutkiewicz 2, Cesnauskis 1.

Klub Kibica organizuje wyjazd na piątkowy mecz do Słupska. Wyruszają o godzinie 14:30 spod Hali KCSIR. Koszt wyjazdy to zaledwie ok.50 zł

Zgłoszenia przyjmujemy na gg: 7789133, mail: cylus@wp.pl  kom: 695 056 600

Komentarze
dodany przez: _Nika_ 27 marca 2009 o 07:54
Prezes Polskiej Ligi Koszykówki, Janusz Wierzbowski, powiedział ostatnio, iż nie pozwoli aby robiono w lidze kabaret. Szkoda tylko, że nie zauważył, iż on sam tworzy największy. Władze ligi bowiem już od dłuższego czasu pozwalają na zdecydowanie więcej najsilniejszej drużynie w Polsce ostatnich lat.
Janusz Wierzbowski robi z Polskiej Ligi Koszykówki coraz większe pośmiewisko. Widzą to wszyscy, a przede wszystkim kibice, tylko nie prezes ligi. A cierpią na tym niektóre kluby...

Asseco Prokom Sopot nie rozegrał spotkania z Basketem Kwidzyn w ustalonym terminie, ponieważ zawodnicy - podobno - byli chorzy. Interesujący jest jednak fakt, że dzień wcześniej o 22:30 koszykarze klubu z Trójmiasta byli jeszcze na parkiecie, a następnego dnia niemal wszyscy wzięli udział w treningu drużyny, co zostało udokumentowane na fotografiach. Klub nie przesłał żadnych zwolnień lekarskich, co potwierdził także zespół z Kwidzyna domagając się dowodów owej epidemii. Także i tym razem Janusz Wierzbowski był cicho, i nadal jest, bo nie skomentował tych wydarzeń.

Jednak najśmieszniejszą sytuacją według mnie było starcie Asseco Prokomu Sopot z Energą Czarnymi Słupsk. Ligowego meczu nie rozegrano, tłumacząc to w różny sposób, głównie chodziło o zmęczenie Euroligą. Ale co ciekawe już w ramach promowania Eurobasketu rozegrano takowe starcie. Czy to nie jest żart? O tym, że Prokom gra w Eurolidze było wiadome dużo wcześniej, o co więc chodzi? Jeśli trener nie chce wystawić podstawowych zawodników, jego problem, ale nie powinno to być powodem przesunięcia terminu spotkania ligowego, które i tak się odbyło, tyle, że w ramach "promocji" Mistrzostw Europy.

To jednak nie koniec kuriozalnych decyzji Janusza Wierzbowskiego. Do kolejnej doszło nie tak dawno. Prezes PLK postanowił ukarać Andreja Urlepa, za to, że jego drużyna nie walczyła - jeszcze w sezonie zasadniczym - o jak najlepszy wynik w starciu ze Sportino Inowrocław. Żaden, powtarzam, żaden punkt regulaminu nie zawiera informacji co należy uczynić w takiej sytuacji. Po pierwsze jak udowodnić, że taka sytuacja miała miejsce? Po drugie, jeśli ustanawia się nowe zasady, to należy się liczyć, że prawo nie działa wstecz?

Już niebawem, bo 29 marca zostanie rozegrany Mecz Gwiazd. W gronie zawodników, którzy mieli wystąpić w tym spotkaniu znalazło się pięciu koszykarzy sopockiej ekipy. Jednak Quintel Woods oraz Pat Burke są "kontuzjowani", zaś dla Przemysława Zamojskiego - zdaniem klubu - ważniejszy jest występ w I lidze, w której - co ciekawe - w tym sezonie rozegrał 6 meczów.

Władze ligi ewidentnie robią ukłon w stronę najlepszego w ostatnich latach zespołu w Polsce. Czuję olbrzymi niesmak, kiedy słyszę, że po raz kolejny pozwala się Mistrzom Polski na więcej niż innym. Dlaczego tak jest? Chciałbym, aby choć raz prezes Wierzbowski miał odwagę wytłumaczyć się ze swoich decyzji i odpowiedzieć na to pytanie, nie owijając w bawełnę...

...takiej chwili jednak pewnie się nie doczekamy, więc zakończę ten felieton słowami, które podsumują wszystko: Kończ waść, wstydu oszczędź.
dodany przez: Cylek 26 marca 2009 o 19:03
No i miejsca poszły :)

Wszystkim którzy się zgłosili, przypominam
14:30 pod Halą KCSiR (tą na Mickiewicza) i 60 zł w dłoni :) Wyjazd prawdopodobnie wyjdzie minimalnie taniej. Ale to już jutro
dodany przez: Cylek 25 marca 2009 o 21:34
i jeszcze jedno.... ZOSTAŁO JUŻ TYLKO 10 MIEJSC !
dodany przez: Cylek 25 marca 2009 o 21:32
Aha, ci co się "piszą na wyjazd" proszę o szybki kontakt !
dodany przez: Cylek 25 marca 2009 o 21:31
Niestety, koszt wyjazdu podrożał o 10 zł :(
Po prostu jest nas trochę za mało, żeby wziąć autokar, i bierzemy taką miniaturkę. zatem ostateczny koszt 60 zł !!
dodany przez: Niggaz4Life 25 marca 2009 o 20:55
Rowniez pisze sie na wyjazd ;)
dodany przez: Pienio 25 marca 2009 o 19:38
Jedziemy jedziemy :D
dodany przez: Brandon 25 marca 2009 o 18:55
co z wyjazdem panowie jak liczna grupa sie wybiera skrzyknijmy sie wszyscy trąbki kołatki bębny muszą jechać koniecznie zróbmy na tym meczu hałas bo akurat na tym powinnismy tam siedzimy koło naszej ławki nawet grupa kilkunastu osób moze zrobis taki hałas zeby dodac im otuchy a ta bedzie potrzebna niech nabiorą tam pewności bo czarni są u siebie az za pewni (trener w czasie meczu chodzi po boisku i dokazuje)po tym co widzieliksmy w kwidzynie nasi zawodnicy napewno dadzą z siebie wszystko MUSIMMY IM W TYM POMUC jeśli kibice z kk nie jadą chetnie z monojuniorem wezmiemy bebny i damy z siebie wszystko napiszcie jak sprawa wygląda pozdrawiam zróbmy na tym meczu jazde bez trzymanki jak przegramy jednym koszem a nie bedzie porządnego dopingu to bedzie to nasza wina kibiców
dodany przez: Cylek 25 marca 2009 o 16:46
Jeżeli chcecie jechać.. to proszę o pośpiech w podejmowaniu decyzji. Musimy wiedzieć jaki transport zamówić.

gg:7789133 kom: 695056600

cena : 50 zł
dodany przez: Ojojoj 25 marca 2009 o 12:17
Cytat z plk.pl: "Andrej Urlep. – W piątek czeka nas trzeci, decydujący mecz. Niestety któraś z drużyn musi przegrać i odpaść, a szkoda, bo moim zdaniem obie drużyny zasługują na miejsce w pierwszej ósemce – dodał Urlep "

Chce się powiedzieć: trzeba było nie robić cyrku z AZSem, Poznaniem i Sportino to byśmy byli na 9-tym miejscu zamiast Satli i po myslespokojnym 2:0 przeciw Polonii już bylibyśmy w ósemce. Co prawda tam czekałby Prokom ale emocji byłoby co nie miara. A tak mamy jeszcze horror w Słupsku i w razie sukcesu mega trudną konfrontacjęz Kotwicą, zatem końcowy wynik niewiadomy.
Oby Twój chytry plan Panie Andriej się powiódł. Sciskam kciuki pomimo, ze jadą na nas na kazdym koszykarskim forum ,zwlaszcza na polskim koszu i na forum czarnych slupsk.

p.s. tak czy siak, chcialbym aby nasz klub otrzymał ponownie w przyszłym sezonie wsparcie sponsora - Banku BPS, a zarzad klubu w porę przedłużył kontrakt z Urlepem i zostawił wartosciowych zawodników.
dodany przez: Wojteh 25 marca 2009 o 00:46
dodany przez: Colt 24 marca 2009 o 22:47
no i brawo świetny mecz 23 przechwyty klasa! gratulacje dla chlopakow jeden zwycieski mecz dzieli nas od najwiekszego sukcesu w historii klubu! z taką grą i zaangazowaniem jak dzis jestem optymistą no chyba że nagle w 3 meczu znów zjawi sie sędzia zalewski hehe ale poważnie szansa jest wielka i szkoda było by jej nie wykorzystac.
Podobno kibice slupska ubiorą sie w piątek na czerwono fajnie sie naszym bedzie gralo bądź co bądź czerwony to nasz wyjazdowy kolor :)
dodany przez: MonoJunior 24 marca 2009 o 22:11
Proponuje jeszcze żeby każdy jadący na mecz wzioł ze sobą coś hukliwego, na hali w słupsku jest niesamowicie głośno. Musimy pomóc naszym koszykarzom. xD
dodany przez: MonoJunior 24 marca 2009 o 21:29
dzięki za propozycje ale mam już zapewniony transport ;] a pytałem się dla tego że na pierwszym meczu była tylko garstka :)
dodany przez: Cylek 24 marca 2009 o 21:13
ORGANIZOWANY JEST WUJAZD DO SŁUPSKA !!

monojunior zgłoś się, pojedziesz z nami !

gg: 7789133, mail:cylus@wp.pl kom: 695056600
dodany przez: Bary1993 24 marca 2009 o 21:09
Brawo ;DD
dodany przez: Pienio 24 marca 2009 o 21:07
Jasne ze jedziemy !!!!!!:D
dodany przez: MonoJunior 24 marca 2009 o 21:01
Czy wybierają się kibice na 3 mecz do Słupska, bo jak nie to mógł bym wsiąść bębny, jeśli to możliwe to z kim się kontaktować ??