Terminarz
Statut Klubu

16 marca 2009 redakcja

BANK BPS BASKET PRZEGRYWA ZE SPORTINO

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Bank BPS Basket uległ na swoim boisku Sportino Inowrocław 62-80. Koszykarze Bank BPS Basket zajmą 10 lub 11 miejsce w lidze. Kto będzie przeciwnikiem koszykarzy Basketu w pre play off okaże się w najbliższą środę, 18 marca po ostatniej kolejce rundy zasadniczej PLK.

Do zwycięstwa w Kwidzynie poprowadził Sportino kanadyjski środkowy Kyle Landry, który uzyskał double-double: 15 punktów i 12 zbiórek. Także środkowy Basketu, Paweł Mróz rozegrał najlepsze spotkanie w karierze i również zaliczył double- double: 16 punktów i 10 zbiórek.

Dla zespołu kwidzyńskiego te spotkanie nie miało większego znaczenia. Dlatego trener Andriej Urlep dał dużo pograć gry zawodnikom, którzy najczęściej siedzieli na ławce rezerwowych. Debiut w rozgrywkach ekstraligii zaliczył Jakub Kietliński. W trzeciej kwarcie na parkiecie przebywało pięciu Polaków, w tym trzech młodzieżowców. Mimo rezerwowego składu kwidzynianie grali ze Sportino przez większą cześć meczu jak równy z równym.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz fatalnie. Pudłowali seryjnie z dystansu. Natomiast koszykarze przyjezdnych konsekwentnie zdobywali punkty. W 6 minucie po kolejnych punktach Kyle Landry Basket przegrywał 5-16. W tym momencie do gry włączył się Tony Weeden, który praktycznie sam zdobywając 10 pkt. wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 18-16. Jednak w ostatniej akcji tej kwarty z dystansu trafił, Landry i to Sportino schodziło po 10 minutach wygrywając 19-18. (18:19).

W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli szybko na pięć oczek 30:25, a po trójce Michaela Kueblera było już 33:27. Zryw gości pozwolił na zmniejszenie strat. Po pierwszej połowie Basket wygrywał tylko 35:33.

Niezwykle zacięty była początek trzeciej kwarty. Po 25 minutach był remis 45:45. W tym momencie trener Andriej Urlep desygnował do gry pięciu Polaków. Sportino wygrało tę część meczu 10:2 i po 30 minutach prowadziło 55-47.

Podopieczni Aleksandra Krutikowa nie mieli problemów z utrzymaniem bezpiecznego prowadzenia do końca meczu, gdyż nadal najlepsi gracze Basketu oglądali spotkanie z ławki. Sportino wygrało pewnie 80-62.

BANK BPS BASKET - SPORTINO 62-80 (18:19, 17:14, 12:22, 15:25).

BANK BPS BASKET: Mróz 16 (1), Weeden 13 (1), Kietliński 7 (1), Wallace 6, Kuebler 5 (1),

Puncewicz 5 (1), Lubeck 4, Hawkins 3 (1), Dąbrowski 1, Kowalewski 2, Mielnik 0.

SPORTINO: Landry 15 (1), Gomez 14 (1), Miller 11 (1), Timermanis 11 (1), Obrzut 10, Żytko 7 (1)

Wichniarz 6, Stężewski 5, Witos 1, Wierzbicki 0, Świderski 0.