Terminarz
Statut Klubu

16 stycznia 2009 redakcja

ZE ZNICZEM O CZTERY PUNKTY

Koszykarze Bank BPS Basket w sobotę, 17 stycznia rozegrają w Jarosławiu arcytrudne spotkanie, z tych o cztery punkty. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie Sokołów Znicz. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport. Początek transmisji o godz. 19:30.

Sokołów Znicz to drużyna bez gwiazd. Do niedawna grało w niej tylko dwóch cudzoziemców, Amerykanie, lider i najskuteczniejszy zawodnik drużyny Grady Reynolds (15.5 pkt., 8.1 zbiórek-czwarty zbierający ligi, 2.54 strat, średni eval 16.8) oraz Brandun Hughes. Ten ostatni został zwolniony, podobnie jak trener Stanisław Gierczak. Od 26 listopada ub. roku zespół prowadzi Dariusz Szczubiał. Do drużyny doszło trzech Amerykanów: rzucający obrońca Chad Timberlake (12 pkt. 3.7 asyst), rozgrywający Quinton Day (15.2 pkt. 3.6 asyst, 2.40 przechwyty) oraz skrzydłowy Ross Neltner (206 cm wzrostu, 7.3 pkt., 4 zbiórki). Czwórkę Amerykanów uzupełnia w wyjściowej piątce najczęściej Tomasz Celej (10.6 pkt.) oraz młodzieżowiec Bartosz Diduszko (0 minut w meczu, 5.9 pkt.). Z pozostałych koszykarzy będących w szerokiej kadrze Znicza po kilka, góra kilkanaście minut na parkiecie zaliczają pozostali zawodnicy: jeden z najczęściej faulujących zawodników w lidze Ukrainiec Witalij Kowalenko (4.6 pkt., 2.7 zbiórek, 3.43 faule) oraz Polacy Marek Miszczuk (9.6 pkt. 3.9 zbiórek) i Grzegorz Kukiełka (9.5 pkt.). Znicz jest groźny szczególnie na swoim parkiecie, do tego po dwóch kolejnych zwycięstwach jest na fali. Koszykarze z Jarosławia wygrali dwa ostatnie mecze 94-87 z AZS Koszalin i przed tygodniem 80-74 z PGB Basketem Poznań. Wcześniej Znicz przegrał u siebie po dogrywce z Polonią Warszawa 74-75. Znicz Sokołów zajmuję 12 miejsce w tabeli. Na koncie drużyny z Jarosławia pięć zwycięstw i dwanaście porażek.

Zespół Bank BPS Basket jest z kontem sześciu wygranych i jedenastu porażek dziesiąty. Kwidzynianie już ochłonęli po porażce z Polpharmą 88-96 i bardzo solidne przygotowują się do meczu ze Zniczem. Do Jarosławia kwidzynianie pojechali już w czwartek w niemalże pełnym składzie, tylko bez Dariusza Puncewicza. Szansę gry w tym spotkaniu na pewno otrzyma Paweł Mróz. Obydwa zespoły zdają sobie sprawę ze stawki meczu. Zwycięstwo jest na wagę czterech punktów.

W pierwszej rundzie w Kwidzynie Znicz wygrał w Kwidzynie z Bank BPS Basket 87-83.