Terminarz
Statut Klubu

3 stycznia 2009 redakcja

ZWYCIĘSKA PASSA TRWA

Atlas Stal Ostrów Wielkopolski nie zdołał zatrzymać rozpędzony Bank BPS Basket, który odniósł już piąte zwycięstwo z rzędu (czwarte na wyjeździe). Koszykarze Andreja Urlepa zaczęli od mocnego uderzenia i szybko wyszli na dziesięcio punktowe prowadzenie a kwarta zakończyła się wynikiem 12:25. Druga odsłona to pogoń gospodarzy, którzy w 15 minucie spotkania zdołali zremisować (28:28) zdobywając szesnaście punktów przy trzech gości. W 17 minucie po punktach Danielsa Atlas wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu 32:30. Nie trwało to jednak długo. Po czterech punktach Ticy, dwóch Dąbrowskiego i trzech Garnera znów wyszliśmy na sześciopunktowe prowadzenie, które dowieźliśmy do końca drugiej odsłony 32:39.

Trzecią kwartę dobrze zaczął Rivera zdobywają 6 punktów a w drugiej minucie tej odsłony po rzucie wolnym Jovanovicia na tablicy ponownie widniał remis 41:41. To było wszystko, na co było stać Ostrowian gdyż zaczął punktować Bank BPS Basket Kwidzyn i w siódmej minucie tej odsłony prowadziliśmy już dwunastoma punktami a 3 kwarta zakończyła się wynikiem 45:57.

Ostatnia część spotkania to próba odrabiania strat przez gospodarzy, jednak kwidzyńscy koszykarze nie pozwolili na zniwelowanie strat przez Atlas. Na minutę przed końcem spotkania po punktach Danielsa przewaga stopniała do czterech punktów i Ostrów zaczął faulować. Nasi zawodnicy wykonywali rzuty wolne z 50% skutecznością, lecz gospodarze w decydujących momentach spotkania nie potrafili zdobywać punktów z szybkich akcji i mecz zakończył się wynikiem 67:75.

Atlas Stal Ostrów Wielkopolski - Bank BPS Basket Kwidzyn 67:75 (12:25, 20:14, 13:18, 22:18)

Bank BPS Basket: B. Lubeck 5; T. Weeden 24 (4); C. Hawkins 0; P. Dąbrowski 3; B. Potulski 0;

R. Hyży 7; V. Tica 11; M. Kowalewski 0; M. Kuebler 5 (1); K. Mielnik 0; C. Garner 14 (4);

B. Wallace 6

Atlas Stal: A. Daniels 14 (1); T. Ochońko 0; K. Szubarga 6; N. Jovanovic 11 (1); P. Okafor 7;

V. Jocović 2; C. Rivera 13 (2); Ł. Majewski 7 (1); Ł. Seweryn 5 (1); M. Dymała 0;

Ł. Ratajczak 2;

Komentarze
dodany przez: Wojteh 7 stycznia 2009 o 14:48
przykro mi ale inne obowiązki uniemożliwiły mi wyjazd na mecz
dodany przez: CRYSTAL76 6 stycznia 2009 o 15:02
Wojtek, a gdzie upamiętnienie naszego zwycięstwa w Ostrowie?Będą jakieś foty z meczu?
dodany przez: TG 4 stycznia 2009 o 13:14
Idziemy jak burza normalnie :)! Skurcze dopadły Garnera nie po raz pierwszy. Przetrenowanie? Mam nadzieję, że będzie sprawny bo jeszcze trochę kolejek do końca rundy zasadniczej zostało... A jego nieobecność byłaby bardzo dużym osłabieniem drużyny.
Byłem obecny na meczu Polpharmy z Poznaniem i muszę powiedzieć, że szanse na zwycięstwo w przyszłą sobotę są jak najbardziej realne. STG nie zagrał rewelacyjnie, było sporo przestojów ALE kiedy trzeba było to odskakiwał Poznaniowi za sprawą celnych trójek Barkleya i Hicksa. Jeżeli naszym zawodnikom uda się wyłączyć z gry właśnie tę dwójkę + ograniczy mocno poczynania Eldridge'a to powinno być dobrze. Ed Scott jeszcze się w drużynę Polpharmy nie wkomponował, dobrze zagrał Mujo. Jeśli pozwolimy im ciskać trójki bez presji to będzie ciężko. Poza tym myślę, że nie można liczyć na dobry występ Weedena przeciwko Polpharmie, (prawdopodobnie) Hicks go wyłączy. Obym okazał się złym prorokiem ;].

Pzdr!
dodany przez: Yankes 4 stycznia 2009 o 12:34
Co za mecz, co za emocje !!! Poraz kolejny pokazalismy jak bardzo jestesmy mocni !!!
Warto bylo jechac 330 km w jedna strone by zobaczyc to piekne ZWYCIESTWO:) Moge potwierdzic to co napisal CRYSTAL76 - slabszy wystep Bartka - dobrze ze wrocil Garner do gry bo sytuacja robila sie nieciekawa. Wallace i Dąber pokazali jak sie gra w obronie, Hyzy troszke slabiej niz dotychczas jednak w koncowce zdobywal bardzo cenne pkt:) Poza tym bardzo udany wystep Garnera i Weedena, co prawda ten drugi troszke czasami przesadzal z niektorymi akcjami ale mozna mu to wybaczyc:) Poprawic teraz jeszcze skutecznosc a wtedy napewno Polpharma nie przerwie nam tej wspanialej zwycieskiej passy:) Pozdro dla WSZYSTKICH co byli w Ostrowie:) Do zobaczonka:)
dodany przez: CRYSTAL76 4 stycznia 2009 o 10:30
Niesamowity mecz i gra naszej druzyny!!Pokazali po raz kolejny gdzie powinno byc ich miejsce w tabeli.Wallace zagral dobry mecz nie mowiąc juz o grze Garnera,Weeden'a oraz kilku innych graczy.Ewidentnie Potulski nie radzil sobie z druzyna wczoraj i sluszne slowa padly na PLK, ze mecz mogliby ewentualnie wygrac ostrowianie z powodu skurczu Garnera,bo wtedy to straty zaczal odrabiac Atlas.Cale szczescie Garner wrocil i zaprowadzil lad i porzadek-swięte slowa redaktora:)Teraz czekamy wszyscy na mecz z Polpharma!musimy wygrac!!
dodany przez: Lloyd 3 stycznia 2009 o 23:10
Brawo, brawo, brawo:) Nie wiem co Gargamel mówi zawodnikom przed meczem ale grają jak natchnieni i co najważniejsze...wygrywaja!!
Pzdr
dodany przez: Dzwonek 3 stycznia 2009 o 23:04
Oczywiście że nasz hehe :D

POZDRAWIAM !!!
BRAWO !!!

W przyszłym tygodniu będzie naprawdę ciekawie :D. Zobaczymy który basket tym razem jest lepszy :D :P hehe
dodany przez: Kw 3 stycznia 2009 o 22:44
brawo Basket , teraz Polpharma będzie trudno nie dlatego że są lepsi bo nie ,ale to jest mecz o którym pisał Kiles
Pozdrawiam
dodany przez: Dario 3 stycznia 2009 o 21:14
Brawo Basket!!!Zwycięska passa trwa,oby tak dalej,szacun dla trenera Urlepa,szkoda że wcześniej nie został sprowadzony do Kwidzyna,mielibyśmy teraz pierwszą trójke