Terminarz
Statut Klubu

19 listopada 2008 redakcja

ZA MAŁO CZASU NA ZMIANY

Początek spotkania rozpoczął się mocnym uderzeniem gości, którzy prowadzili już 7:0. Od stanu 2:10 Bank BPS Basket zaczął odrabiać straty i w połowie pierwszej odsłony prowadził już 14:11 i utrzymał prowadzenie do końca kwarty, która zakończyła się wynikiem 27:23.

Pierwsze dwie minuty drugiej odsłony to niemoc strzelecka obu zespołów. Pierwsze punkty zdobył Diduszko zaraz po nim Milicić i na tablicy widniał remis 27:27. Do 18 minuty spotkania trwała wyrównana gra kosz za kosz, kiedy coś zaczęło szwankować i goście zaczęli odjeżdzać schodząc do szatni z pięcio punktową zaliczką przed kolejną odsłoną spotkania 39:44. Warto podkreślić, iż kwidzyńskim koszykarzom w drugiej kwarcie wpadła tylko jedna trójka na dziesięć oddanych a zmiana prowadzenia następowała aż 7 razy oraz 7 razy widniał remis na tablicy.

Trzecia kwarta tradycyjnie już rozpoczęła się po myśli gości, którzy zaczęli powiększać przewagę. W ósmej minucie tej odsłony wynosiła już 11 pkt. przy stanie 62:51. Sędziowie byli bardzo skrupulatni gdyż po 30 minutach Bank BSP Basket miał już na swoim koncie 25 przewinień przy 17 gości. Na nasze nieszczęście za 5 fauli spadł Bartosz Potulski, który dobrze rozgrywał gromadząc na swoim koncie 5 asyst i 1 blok.

Czwarta odsłona to kontrola wyniku przez AZS Koszalin, który w trzeciej minucie pozwolił gospodarzom zniwelować przewagę do 5 pkt. To było wszystko, na co było stać naszych koszykarzy. Bank BPS Basket zaczął wreszcie punktować za 3 pkt. (6 w 4kw.), jednak każdy rzut zza linii 6,25 kończył się odpowiedzią gości. Nieupilnowany Javier Mojica zaczął dziurawić nasz kosz zdobywając w całym spotkaniu 25 pkt. (11 w 4 kw.).  Końcowy wynik spotkania rzutem z połowy boiska ustalił Igor Milicić i mecz zakończył się wynikiem 84:95.

Andriej Urlep to dobry prognostyk na przyszłość. W tak krótkim czasie niewiele można było zmienić. Przed nami dwa trudne spotkania, gdyż może się okazać, że najbliżsi przeciwnicy będą naszymi sąsiadami w tabeli.

Bank BPS Basket: B. Lubeck 9 (1); T. Weeden 20 (5); C. Garner 2; D. Puncewicz 5 (1);